Vinařské potřeby » Výživa

Vitamon Combi - 1 kg

Vitamon Combi - 1 kg
Kompenzace výživy u silně vyčiřených moštů
Výrobce
Kód položky 400604
Cena bez DPH 154,55 CZK
DPH 21 %
Cena s DPH 187,00 CZK
kg
  • Podrobný popis

U Vitamon® – produktů se jedná o preparáty speciální kvasinkové výživy. Napomáhají množení kvasinek a tím zajistí rychlý začátek kvašení při kompletním prokvašení.


   Vitamon® A je obzvlášť vybraný, čistý hydrogenfosforečnan diamonný

   Vitamon® B skladovatelná forma soli vitamínu B1 (thiamin)

   Vitamon® Combi na bázi komponentů Vitamon A a Vitamon B


ÚČEL POUŽITÍ


Podpora množení kvasinek a s tím spojené lepší prokvášení.


PRODUKT A ÚČINEK


Vitamon® A používá se zejména při nedostatku dusíku nebo fosforečnanů. Odpovídajícím dávkováním se díky Vitamonu® A (amoniakální a fosfátová část) vytvoří dodatečná přirozená základní výživa pro kvasinky. Tím se optimalizuje tedy množení kvasinek a také kvašení.

Vitamon® B vitamín B1  speciálně podporuje množení kvasinek. Protože je plodům vlastní vitamín B1 spotřebován plísní Botrytis cineria, používá se Vitamon® B v podstatě u  moštů z botritidou napadených sběrů. Při použití bude množení kvasinek cíleně podpořeno. Tím dochází také k šetření SO2.


Vitamon® Combi Vitamon® Combi může být použit ve všech moštech, druhotném kvašení a při výrobě sektu jako efektivní kombinovaný preparát. Všeobecně může být Vitamon® Combi preventivně přidáván, jestliže není znám přesný poměr živin. Vitamon® Combi přináší do moštu, případně do kvasícího vína jak žádoucí vitamín pro množení tak také živiny potřebné pro lepší kvašení.


Vitamon® - výživy jsou obohaceny o neutrální pomocný materiál. Při skladování se nevytváří žádné hrudky.